Jak poradzić sobie z zadłuzenim?

Skutek, a przyczyna

Obecnie można spotkać się z bardzo dużym popytem konsumpcyjnym, mimo kryzysu w gospodarce.

Ludzie starają się podnieść swój status społeczny, kupując produkty, która tak naprawdę nie są im potrzebne. Zmiana auta na nowe, lepsze, szybsze, nowy telewizor plazmowy, ponieważ stary ma tylko 37 cali, a w końcu bardziej komfortowa ogląda się seriale na telewizorze o przekątnej 52 cali, czy nowa mikrofalówka, bo jest metalowa a nie plastikowa.

O tyle, o ile zmiany sprzętu nie są złe w momencie, gdy osobę kupującą stać na coś takiego nie są złe, osoby, których budżet ledwo wystarcza na przeżycie nie powinny sobie pozwalać na coś takiego.

kalkulatorWtedy właśnie pojawia się bank, który oferuje pożyczkę na wszystko czego zapragniemy. Z czasem jednak trzeba zaciągać pożyczki, spłatę pożyczek i kółko się zamyka, bank nie jest już skoro do dawania pieniędzy, ponieważ nie widzi możliwości ich odzyskania, a tym bardziej zarobku.Co zrobić w takiej sytuacji? Czy istnieje coś takiego jak pożyczki pozabankowe dla zadłużonych? Oczywiście.

Możliwe rozwiązania.

Istnieje kilka możliwości, mniej lub bardziej bezpiecznych. Postara się przybliżyć je w tym artykule.

1. Kredyt konsolidacyjny

Niewątpliwie jedna z lepszych opcji dla osób zadłużonych. Firma konsolidacyjna, po analizie zadłużenia, zaczyna je spłacać, następnie wyznacza kredytobiorcy, zamiast kilku kredytów jeden o łącznej wartości wszystkich, zmniejsza ratę i wydłuża okres kredytowania, dzięki czemu dochody zaczynają przewyższać należności i istnieje możliwość spłaty długu.

2. Parabanki

Są to firmy, które imitują banki, jednak z reguły umowy kredytowe zawarte z taką instytucją są bardzo wysoko oprocentowane, a brak spłaty w terminie jest obarczony bardzo wysoką karą pieniężną.

3. Pożyczki chwilówki

Komfortowe rozwiązanie. Pozwala na pożyczenia pieniędzy tylko i wyłącznie na dowód osobisty, bez analizy zadłużenia. Kwoty jednak wahają się od 5 do 10 tysięcy, więc osoba, posiadająca bardzo wysokie zadłużenie raczej nie będzie zainteresowana tym rozwiązaniem. Dodatkowo warunki są również niezbyt korzystne, jak w przypadku parabanków.

4. Pożyczki społecznościowe

Odbywają się z reguły przez internet, gdzie po uprzedniej rejestracji w serwisie i weryfikacji personalnej, można zaciągnąć pożyczkę od osoby, która ma pieniądze i chce się nimi podzielić. ustalany jest indywidualnie procent zwrotu, czas kredytowania, oraz wysokość raty.

Istnieje jeszcze kilka innych możliwości.
Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się ze strony guldeny.pl pożyczki pozabankowe dla zadłużonych