Stare powiedzonko wypada przekształcić na kochane zdrowie nikt się nie dowie jak dużo kosztujesz aż się zepsujesz

Ludzie znający przysłowie zawarte w tytule wpisu natychmiastowo będą wiedzieć, jaka jest różnica niby błąd. Słowa „ile smakujesz” przeistoczono na „ile kosztujesz”. No właśnie koszty. Zdrowie jest przez wielu oceniane za najistotniejsze w życiu i nie osobliwe że jest kosztowne.

pielęgniarka
Mechanizm zdrowotny to bardzo lukratywny biznes i raz za razem jak grzyby po deszczu wyrastają nowe, prywatne gabinety lekarskie.

Gabinety prywatne a Narodowy Fundusz Zdrowia

Wiecznie niedofinansowany Narodowy Fundusz Zdrowia zdaje się zaprzeczać myśli, że medycyna to rentowny biznes. To błąd, chodzi tu o wzorzec biznesowy i prowadzenie takowej działalności. Obecnie warto leczyć i koszty są tu astronomiczne. Starczy rzucić okiem na cenę usług czy nawet samych konsultacji w gabinetach medycznych, są to usługi stosunkowo tanie. Tym samym wielu uważa, że w rynku leczniczym pacjenta powinno się kurować ale nie wskazane jest uleczyć. Jeżeli popatrzymy na inwestycje jakie zostały przeprowadzone by uruchomić współczesne centra onkologiczne, możemy ryzykować wniosek, że jeśli odszukano by spektakularny, tani i mało zawiły lek na nowotwory to mogłoby unicestwić finansowo służbę zdrowia wielu krajów. Czy skutkiem tego nie posiadamy jeszcze lekarstwa na tą chorobę? Nie wiadomo i zapewne w żadnym wypadku się nie zorientujemy.

Apteki, tu również są finanse

Sektor farmaceutyków, również ma się idealnie, szczególnie w Polsce. Typowy Polak uchodzi w Europie za osobę nadużywającą farmaceutyków. Nawet po antybiotyki sięgamy nagminnie i to bez dosadnych wskazań medycznych. Później mikroby się uodparniają na nasze leki i coraz trudniej kurować ludzi.

Jednakże wracając do aptek i rynku farmaceutycznego. Liczba punktów aptecznych w Polsce jest kolosalna, to przynosi kolosalne możliwości w poszukiwaniu najlepszych propozycji a powinno się poszukiwać. W poniektórych przypadkach apteki doliczają dość spore marże na farmaceutyki. Nie warto również wykonywać zakupów w dużych sieciówkach które wkładają dużo w reklamę ponieważ właśnie w tego typu miejscach dopłata jest większa by pokryć koszty na zachętę. Przykładowo w życiu nie zobaczyłem reklamy lokalnych aptek takich jak http://www.zdrow-med.pl/ i dlatego uważam, że koszty działania niniejszej apteki są mniejsze niż jakiegoś sieciowego olbrzyma. Niższe koszty to szansa zapewnienia mniejszych cen. Kto wie, może dlatego korzystam w głównej mierze z takich aptek szukając tanich leków.
CPAP

Dodaj komentarz