Zestawienie najpopularniejszych prywatnych firm pożyczkowych działających w rynkowej przestrzeni

Ilość firm od pożyczek, które w tym momencie można odszukać na polskim rynku jest wręcz niesamowicie pokaźna, a praktycznie na okrągło powstają kolejne. Wystarczy już choćby ekspresowy spacer główną ulicą w mieście, aby do domu powrócić z masą najrozmaitszych, kolorowych ulotek, prezentujących propozycje ofertowe przeróżnych polskich parabanków i namawiające do wzięcia na swoje barki pożyczki. W podobny sposób sytuacja wygląda z przystankami, czy najróżniejszymi tablicami ogłoszeń, gdzie od ofert jest aż grubo.
Nie inaczej będzie prezentowała się sytuacja z pożyczkami internetowymi. W tym przypadku firmy maja jednak tą przewagę, że ich zasięg jest wręcz globalny. Ponadto, mogą zaproponować swoim klientom spory poziom komfortu- aby otrzymać pożyczkę nie trzeba nawet wstawać z fotela.

c2

Która firmę wybrać?

Jak móc się połapać w tym wszystkim, w jaki sposób dowiedzieć się, która firma będzie godna uwagi, którą zaś omijać możliwie jak najdalej? Bez wątpienia zadanie nie wlicza się do prostych, co nie będzie wcale znaczyło, że można dać sobie spokój z tematem i wybrać pierwszą lepszą firmę. Pamiętać należy głównie o drobiazgowej analizie propozycji ofertowej, przeczytaniu umowy- to bardzo ważne, bo brak takiego sprawdzenia może nas później wiele kosztować.

Dobrze jest również skonsultować swój wybór z kimś, kto współpracował do tej pory z danym parabankiem. Jeśli nie możemy znaleźć takiej osoby, zawsze można poszukać szczęścia na forach internetowych, które dotyczą produktów finansowych. Tam będziemy mogli się natknąć na wielu ludzi, którzy są aktywnie działającymi kredytobiorcami i bez żadnego kłopotu będą w stanie opowiedzieć o swoich doświadczeniach.
Ostatnia z kwestii, co do której warto pamiętać patrząc na wybieranie firmy pożyczkowej jest stawianie na znanego typu marki. O nich znajdziemy naprawdę sporo informacji, zatem ryzyko nawiązania nieudanej współpracy ma tu zbliżony do zera poziom.

Znani i uznani pożyczkodawcy

No właśnie, jacy to konkretnie? Mamy możliwość poszukać ich chociażby w sieci Web. Istnieje naprawdę masa stron, poświęconych popularnym parabankom. Przykładem takiej strony może być http://rankingichwilowek.pl, portal, na którego łamach poza opisami popularnych firm znajdziemy szczegółowy ranking, dzięki któremu łatwo wybierzemy rozwiązanie idealne.

Ale znaleźć wartą uwagi firmę możemy bez wspierania się siecią internetową. Wystarczy trochę pomyśleć, sięgnąć pamięcią do spotów telewizyjnych czy radiowych, a wtedy niewątpliwie będziemy w stanie wskazać chociażby parę firm tego typu: wonga, provident, visus… trochę tego jest prawda?

Wśród najpopularniejszych pożyczkodawców proponujących najniższe pożyczki, warto wyróżnić dwie marki: VISSET.pl oraz Mini Credit. W każdym z tych przypadków, za pożyczkę w kwocie 200 złotych zapłacimy koszta rzędu 40 zł. Jeszcze korzystniej prezentuje się VIVUS.pl, tu w całości musimy tylko oddać 235zł. Dla porównania, jeśli postawimy na propozycję ofertową firmy „Eurocent” i pożyczymy 220zł, to po 28 dniach do zwrotu będziemy mieli aż 328 złotych, a więc znacznie, znacznie więcej.

Zakończenie

Przykłady powyższe pokazują, jak ważne jest dokładne analizowanie ofert pożyczkowych. Warto więc korzystać z fachowych stron, choćby takich jak przedstawiony parę zdań wcześniej „chwilówkarz”, dzięki temu łatwo wymigamy się od różnych trudności i nieporozumień. Należałoby w sumie pamiętać i o tym, żeby decydować się na współpracę z większymi firmami, bo jak pokazuje powyższa symulacja, finansowa różnica jest olbrzymia.